За некои хороскопски знаци ОВА Е НАЈСТРАСНАТА ГОДИНА: Проверете дали сте МЕЃУ НИВ

од Nikola Popovski

Ретроградната Венера носи многу промени кога е во прашање љубовниот живот на некои хороскопски знаци.

Кога велиме љубов, мислиме и на сексуален живот. Еве кому му се смешкаат позитивни промени:

ЈАРЕЦ

Најмногу размислуваат за пари и кариера, но следниот период им носи многу страст. Ќе пробуваат многу нови работи, ќе бидат исклучително отворени кон партнерот.

ЛАВ

Ги очекува неверојатен период. Првата половина од годината ќе биде нивна, а едноставно ќе ги плени енергијата. Многу лавови ќе менуваат партнери.

ШКОРПИЈА

По мрачен период, страсната Шкорпија целосно се враќа на себе. Ќе биде многу забавно.

РАК

Раковите воопшто може да очекуваат одлична година, а тоа особено ќе се одрази на нивниот сексуален живот. Ќе блеснат со ентузијазам и енергија.

Слични содржини