За три хороскопски знаци ова лето ќе биде исполнето со љубов и „врели“ ноќи

од Stefanija Kuzmanovska

Летото конечно е тука. Размислете за тоа: подолги денови, пократки ноќи, време за одмор – многу можности да се заљубите. Ова е веројатно најбезгрижната сезона од сите, и се додека не се чувствувате баш како кога сте биле дете, има уште толку многу забавни авантури што треба да ги очекувате.

Иако секој од 12-те хороскопски знаци на некој начин ќе има корист од летната „магија“, бидејќи симболизира просперитет, екстраваганција и добри вибрации, постои избрана тројка која оваа сезона ќе забележи многу нови активности околу врските со другите.

РАК
Иако е воден знак, вашиот хороскопски знак започнува со најтоплиот период од годината, правејќи ја оваа сезона за вас. Летните денови ќе го истакнат вашето чувство за себе и идентитет, а во исто време ќе ги осветли вашите односи со другите, особено на 28 јуни, кога полната месечина во Јарец ја осветлува вашата седма куќа.

Повикани сте да научите како да се грижите за другите без да ги занемарувате сопствените потреби, затоа проценете како вашата врска ви служи вам, а не само обратно.

Заслужувате да бидете исполнети со енергија на ист начин како што вие ги исполнувате другите, а ова лето е совршено време да се усогласите со луѓето кои ве исполнуваат.

ЈАРЕЦ
Вашите романтични потфати ќе заземат централно место. Оваа сезона е совршено време да се потпрете на односите со другите. Како им дозволувате на другите луѓе емотивно да ве поддржат и да покажат дека се тука за вас? Имате тенденција да ги потиснувате емоциите под надворешноста, но луѓето разбираат дека можете да гледате низ вашиот оклоп.

Нека ова лето биде време кога ќе си дозволите да бидете ранливи со вашиот романтичен партнер. Не мора секогаш да бидете цврсти, особено не со вистинската личност.

РИБИ
На 21 јуни сонцето ќе се пресели во вашата петта куќа на интимност и креативно изразување, внесувајќи свежа, возбудлива нова енергија во вашиот љубовен живот. Вие сте хороскопски знак кој најверојатно ќе има жешка летна врска, и иако можеби нема да трае вечно, сепак засега ќе можете да уживате.

Дозволете си да го прифатите забавниот, безгрижен дел од средбата со некој нов без никакви очекувања. Вие заслужувате малку внимание.

Како втор воден знак, барате емоционална длабочина во односите со другите, а сега кога сезоната на Рак е тука, дефинитивно ќе можете да се препуштите на емотивно исполнета интимност со посебна личност.

Слични содржини