За влез преку Табановце се чека околу половина час

од Nikola Popovski

Од АМСМ соопштуваат дека за влез во земјава преку граничниот премин Табановце се чека околу 30 минути.

– На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, стои во соопштението на АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Слични содржини