Заев без коментар за одлуката на Апелациониот суд за куќен притвор за Рашковски

од Берта Китинска

Знам дека е заменет од притворот во затвор во притвор домашен. Одлуката е донесена вчера, таа е соопштена , вели премиерот Зоран Заев.

– Се уште постојат постапки, жалби и слично, право на двете страни. Немам нешто посебно да коментирам. Знам дека беше повеќе од 40-ина дена во притвор, рече Заев во одговор на новинарско прашање да даде коментар за куќниот притвор на Рашковски.

Слични содржини