Заев: Институциите покажаа дека учиме по бегството на Груевски

од Берта Китинска

Самите институции нападна по блиските по имотот на Сашо Мијалков, дојдоа адвокатите па тој сам се пријави во Обвинителство.Не е играње мајтап тоа е принуда да се пријави за да не се крие и да бега. Институциите покажаа дека учиме по бегството на Груевски и можеме да постапиме кога сакаме сите до крај затоа што се овозможува системот се одблокира и не се крие никој,рече на прес конференција премиерот Зоран Заев.

Тој додаде дека во претходна координација се барало тој да се појави во самото Обвинителство.

-Беа затворени влезовите во Скопје и граничните премини. Помагање во кривично дело бегство се казнува по закон. Овде нема отстапки, рече Заев.

loading...

Слични содржини