Заев, Османи, Брнз и Пендаровски заедно ја следеа инаугурацијата на Бајден (ФОТО)

од Берта Китинска

Ми беше чест што присуствував на свеченоста што по повод инаугурацијата на 46-тиот претседател на САД, Џо Бајден, ја организираа  U.S. Embassy North Macedonia, пишува на својот фејсбук профил премиерот Зоран Заев.


-Со амбасадорката Брнз ја искористивме приликата да ги потврдиме заедничките заложби за унапредување на стратешкото партнерство помеѓу Северна Македонија и Соеднинетите Американски Држави, напиша Заев.

loading...

Слични содржини