Заев: Шпекулациите на владините медиуми повеќе не поминуваат!

од Vladimir Zorba
Лидерот на опозициската партија СДСМ, Зоран Заев, ги отфрла како веќе видени шпекулациите во провладините медиуми дека  вриело во СДСМ и дека членови сакале да го нападнат Заев.
заевв

– Поединствена партијата не била. Поздружена СДСМ со народот немало. Поединствени етничките заедници не биле. Шпекулациите на владините медиуми повеќе не поминуваат – изјави Заев вечерва за Либертас.

loading...

Слични содржини