Заев утре со Рама и Вучиќ за „малиот Шенген“

од Берта Китинска
Премиерот на С.Македонија, Зоран Заев, ќе учествува утре преку видео-врска на конференција за „малиот Шенген“.

На конференцијата, која започнува во 10 часот, учествуваат и премиерот на Албанија, Еди Рама и претседателот на Србија, Александар Вучиќ, соопшти Службата за соработка со медиумите на српскиот шеф на држава.

Слични содржини