Актуелно
Почетна / Македонија / Заев: Во преговорите имаме успех во многу аспекти со Ахмети

Заев: Во преговорите имаме успех во многу аспекти со Ахмети

На прашањето дали коалицијата „Можеме“ има 61 пратеник за формирање Влада, лидерто на СДСМ, Зоран Заев на денешното врачување на мандатот во Вила Водно, одговори дека во следните 20 дена ќе се работи на тоа да се обезбедат доволно пратеници за формирање стабилна Влада.

-Не сакам да ги наруши перспективите на успешниот преговарачки процес.Во преговорите имаме успех во многу аспекти со Ахмети, но имаме и прашања кои сè уште не ни се отворени, а кои се прилично сериозни прашања. За деталите околу прашањата не би разговарал, изјави Заев.

Фото: Борче Поповски

loading...