Актуелно
Почетна / Слајдер / Запалено возило на паркинг во Скопје

Запалено возило на паркинг во Скопје

Рано утринава бил опожарен автомобил во Скопје, при што целосно е уништен предниот дел од возилото.

„На 01.06.2020 во 02.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на ул.„Ресенска“ настанал пожар во паркирано патничко моторно возило „ауди А8“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.Р.(35) од Скопје“ соопштуваат од МВР.

Во пожарот целосно бил опожарен предниот дел на возилото, а пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје.

loading...