Затвореник од Идризово избоден со остар предмет

од Берта Китинска

На 25.09.2021 во 14.54 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека осуденикот Н.И.(25) од Скопје бил повреден во ногата со остар предмет од осуденикот О.Е.(23) од Битола, соопштува МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини