Зекири на ручек со своите ќерки (ФОТО)

од Берта Китинска

Пратеникот Мухамед Зекири преку социјалните мрежи сподели фотографија заедно со своите две ќерки Лина и Канита од првиот брак.

Зекири  пред неколку месеци стана татко на уште една ќеркчка од неговиот втор брак. Тој е во брак со новинарката и поранешна директорка на Алсат телевизија, Бисера Јордановска. Парот се венча минатата година во ноември, а кум на свадбата им беше премиерот на СДСМ Зоран Заев.

loading...

Слични содржини