Земјотрес ги вознемири жителите на Дебар, епицентарот е во Албанија

од Берта Китинска

Вечерва во 22:14 часот земјотрес ја стресе Албанија, а истиот  беше почувствуван и во Дебар.

Според првичните информации кои ги пренесуваат албанските медиуми епицентарот е на шест километри од градот Лежа со јачина од 4,8 степени според Рихтер и на длабочина од 10 километри.Земјотресот е почувствуван и во повеќе албански градови, Фуш Круја, Драч, Скадар и Тирана.

Слични содржини