Земјотрес од 6,2 степени според Рихтер го погоди Крит

од Vladimir Zorba

Катастрофален земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран на островот Крит во Грција во 11:30 часот.

Според ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот бил на 122 километри источно од градот Хераклион.

Се уште нема информации за евентуални жртви и материјална штета.

Слични содржини