Земјотрес во Босна и Херцеговина

од Stefanija Kuzmanovska

Денеска во 11:32 часот земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина.

Според информациите на Републичкиот сеизмолошки завод на Србија, земјотресот бил со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил во близина на Тузла.

„Побучно од вообичаено“, „Удар и кратко тресење“, напишаа корисниците на EMSC.

Слични содржини