Земјотрес во Хрватска

од Stefanija Kuzmanovska

Земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа во близина на Петриње, објави хрватската сеизмолошка служба.

Земјотресот е регистриран во 1,27 часот по полноќ.

Земјотресот ги вознемири луѓето во Бања, а тој уследил само неколку часа по силното невреме што предизвика сериозни штети на овие простори, објавија хрватските медиуми.

Слични содржини