Актуелно
Почетна / Македонија / Жбогар: Северна Македонија направи уште еден важен чекор на патот кон ЕУ

Жбогар: Северна Македонија направи уште еден важен чекор на патот кон ЕУ

Евроамбасадорот  Самуел Жбогар, на својот „Твитер“ профил објави дека земјата е чекор поблиску до ЕУ, по утврдувањето на Преговарачката рамка на Европската Комисија.

„Уште еден важен чекор за Северна Македонија на патот кон ЕУ. Европската комисија ја испрати нацрт-преговарачката рамка до Советот на ЕУ за разгледување од страна на земјите-членки“, напиша Жбогар на „Твитер“.

loading...