Жена приведена во Карпош бидејќи се однесувала агресивно кон полицајци

од Vladimir Zorba

Четириесет и четиригодишна жена од Скопје синоќа била приведена во Карпош бидејќи се однесувала агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Слични содржини