Актуелно
Почетна / Сцена / Жената што го потресе кралското семејство: Сè што не сте знаеле за Меган Маркл

Жената што го потресе кралското семејство: Сè што не сте знаеле за Меган Маркл

Денес, војвотката од Сасекс го слави својот 39-ти роденден. Во оваа прилика, ви презентираме 20 работи што не сте знаеле за Меган Маркл:

1. Завршила католичко училиште за девојчиња.

2. Нејзиното прво и вистинско име е Рејчел.

3. Нејзиниот татко работел како директор на фотографија и осветлување на снимањето на сериите „Брачни води“.

4. Поради тоа, Меган секогаш знаела да се „постави“ пред камерата.

5. Генеалогијата (историја на едно семејство) покажува дека Меган и Хари се далечни, далечни роднини.

6. Кога имала 11 години, јавно проговорила против сексизмот.

7. Покрај актерството, студирала и политика.

8. Работела во амбасадата на САД во Аргентина.

9. Таа е одлична во калиграфија.

10. Дизајнирала облека заедно со канадски моден бренд.

11. Сака да готви и да пробува нови рецепти.

12. Со години водеше блог за бизнис живот и патувањето.

13. Сите во Холивуд сакаат да имаат нос како Меган Маркл.

14. Сака да трча и да практикува јога.

15. Елен Деџенерис ја убедила Меган Маркл да посвои две кучиња.

16. Најдобра пријателка на Меган Маркл е Серена Вилијамс.

17. Таа беше придружба на Хари на свадбата на Пипа Мидлтон.

18. Меган е најбараната актерка на Гугл во 2016 година.

19. Сака инди музика.

20. Кога се облекува или шминка – секогаш се држи до класиката.

loading...