Жител на Богданци допирал малолетичка и ѝ покажувал недолични фотографии

од Nikola Popovski

МВР информира дека 36-одишен жител на Богданци е приведен за вознемирување на малолетничка од Богданци.

Според полицијата, А.Г. на малолетното девојче му покажувал фотографии со недолична содржина и ја допирал по телото.

Тој бил уапсен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слични содржини