Актуелно
Почетна / Хроника / Жител на Кучевиште злоставувал две малолетнички

Жител на Кучевиште злоставувал две малолетнички

Во Полициското одделение Мирковци, 35-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ќерка била допирана по телото од Д.П. од с.Кучевиште.

Истиот ден околу 20.10 часот, 41-годишен маж од скопско село пријавил дека околу 11.15 часот во с.Кучевиште неговата малолетна ќерка била допирана по телото од Д.П..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...