Живее на банани и тврди дека благодарение на нив ги излекувала хроничните болести

од Aleksandar Petrovski

Во последните 14 години, Лени Ратклиф се занимава со сирова храна што главно се базира на овошје. Таа наведува дека не пие кафе, не пие никакви додатоци, не вежба интензивно и не обрнува внимание на внесувањето калории, а сепак, тврди таа, пука од здравје и изгледа како модел.

– Некои од резултатите од ваквата диета се поубави и поквалитетни за коса, немам акни, изгубив вишок килограми. Повеќе не плаќам 250 долари за преглед кај гастроентерологот кај кој отидов затоа што страдав од синдром на нервозно дебело црево. Го победив и хипотироидизмот, веќе немам егзема на носот, ниту отечени прсти и зглобови – напиша Ратклиф.

View this post on Instagram

ive spent the last 13 years following a (high fruit #rawtill4) vegan lifestyle 🍌🍉🥑🍍🍠🥜. im 40 this year. NO caffeine. NO excessive exercise. NO pills or medication. NO calorie restriction. 👎🏻. . some physical results 👉🏼 my hair is softer, silkier and healthier than ever. i no longer have acne. lost 40lbs. no more $250 visits to gastroenterologist for my IBS and dysbiosis. overcame hypothyroidism. no more eczema in corners of nose. healed chilblains on fingers and swollen cuticles. constantly breaking nails. hair loss… 💪🏼. . swipe to see some of the food im eating now and more narcissistic posing 😉 . im living proof this #frugivore #VEGAN lifestyle works long term. it's not only best for your health but also the animals and the planet. . stop wasting time with excuses and start REALLY living. go fruit yourself 🔥 . thebananagirl.com

A post shared by Vegan Frugivore (@freeleethebananagirl) on

Нејзиното мени ќе изненади многумина. Таа јаде за појадок од 10 до 15 банани, а нејзиниот рекорд е 21 банана да се јаде во еден оброк. Покрај банани, таа јаде и други овошја, малку ореви и зеленчук.

– Јас наполнив 40 години и веќе 14 години сум веганка. Тоа се најдобрите години во мојот живот. Ги добив резултатите од крвните тестови и докторот ми рече дека сум во одлична форма и дека треба да продолжам како порано. Кога станав фрутаријанка, луѓето ми рекоа дека ќе почнам да се разболувам ако продолжам да јадам само овошје, но тоа не се случи – напишала Лени на својот профил.

loading...

Слични содржини