ЖИВО Прес конференција на Катица Јанева во СЈО

од desk4

Откако денеска ненадејно се појави во СЈО Катица Јанева уште побрзо закажа прес конференција за медиумите.

Специјалната Обвинителка во оставка , Катица Јанева, во 13:00 часот закажа прес конференција во просториите на СЈО, објавено е на интернет страната на Специјалното јавно обвинителство.

Голем број новинарски екипи од пред час и половина се пред влезот на СЈО во очекување да добијат одговор на многу прашања по отворањето на случајот „Рекет“ од страна на Јавното обвинителство за организиран криминал. По отворањето на случајот, Јанева досега се нема обратено пред медиумите.

Ви го пренесуваме обраќањето на Јанева во ЖИВО :

 

https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/3476887352324750/

 

Слични содржини