Актуелно
Почетна / Спорт / Зидан: Боли кога губите бодови, среќен сум за Азар

Зидан: Боли кога губите бодови, среќен сум за Азар

Зинедин Зидан по ремито 2: 2 на Реал Мадрид против Селта изјави дека не е лесно да се изгубат два бода во трката за титулa во Ла Лига и исто така зборуваше за враќањето на Еден Азар и за тоа што го извади Марсело од игра.

Иако Реал пропушти можност да ги задржи трите бода разлика во однос од Барселона, Зинедин Зидан ги бранеше своите фудбалери и рече дека е задоволен од тоа како играа.

“Боли кога ќе загубите два бода на домашен терен. Селта е добар тим кој не заслужува да биде на дното на табелата. Многу боли кога ќе загубите бодови по одличната игра како што покажавме. Понекогаш не можете да зборувате дали тоа е наша грешка, но додавањето на Денис Суарез беше фантастично “, рече Зинедин Зидан, кој вели дека е задоволен од играта на Еден Азар.

“Среќен сум што Азар играше 70 минути. Идејата беше да игра колку што може и тој одлично го направи тоа”, рече Зидан по повод враќањето на Белгиецот во составот на кралскиот клуб.

Зидан исто така рече дека не го извадил Марсело затоа што е незадоволен од играта на левиот бек, а исто така ја пофали и претставата на Герет Бејл, кој не придонесе многу во нападот.

loading...