Златна напивка

од Vladimir Zorba

Напиток со куркума, овошје и чиа семе.

Состојки:

– 1 портокал

– 1 јаболко

– 1 лажичка куркума

– малку чиа семе

– густ јогурт, по вкус

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки во блендер и додадете вода.

Количината зависи од тоа колку густ пијалок сакате.

Пријатно!

Слични содржини