Актуелно
Почетна / Магазин / Хороскоп / Знаци кои често „чепкаат“ во вашиот телефон: Лав, Рак и Риби!

Знаци кои често „чепкаат“ во вашиот телефон: Лав, Рак и Риби!

Истражувањето, спроведено од астролошки експерти на веб-страницата за psychicworld, опфатило 2.112 лица кои признале дека во еден момент за време на љубовната врска, тие провериле кои се „тајните“ на телефонот и / или лаптопот на нивниот партнер.


До моментот кога ќе дојдат резултатите, очигледно е дека сите знаци имаат поголема тенденција да „чепкаат“ по приватните работи на партнерот и немаат доверба во нив.

Се разбира, самиот процес на гледање во мобилниот или лаптопот на вашиот партнер не мора да значи дека сте личност која има проблеми со довербата.

Оваа состојба може да биде предизвикана од зголемено чувство на вознемиреност како резултат на промените во однесувањето на партнерот или едноставна искра на недоверба поради одредена ситуација што претходела. Но, во секој случај, ова се резултатите што ги добија истражувачите.

Огнените и водените знаци ги зазедоа водечките позиции! Без оглед на причината за „душкањето“ во приватните работи на партнерот, во дури 75% од случаите, станува збор за луѓе во знакот Лав.

Експертите од psychicworld изјавија дека ова не е нешто ново и за нив не е изненадување, ако се земе предвид дека Лавот е огнен знак и дека е познат по желбата за доминација и потрагата по вистината.

Зад нив беа луѓе родени во знакот на Рак со дури 71 процент, а по нив дојдоа Риби со 69 проценти. Со оглед на тоа што и Ракот и Рибите се водени знаци, експертите велат дека се познати по нивната интуитивност.

Понатаму, експертите изјавија дека нивната потреба да „душкаат“ произлегува токму заради ова и за жал, тие обично се во право, така што на крајот го наоѓаат она што го бараат и што ги загрижувало.

На дното на листата се родени луѓе во знакот на Водолија, со само 11% од оние што рекле дека имале потреба да извршат увид во приватните работи на својот партнер.

loading...