Ѕвездата од „Два и пол мажи“ доживеала срцев удар, се бори за живот

од Aleksandar Petrovski

Кончата Ферел, позната по улогата на Берта во американскиот ситком „Два и пол мажи“, се бори за живот откако доживеала срцев удар.

Сопругот на Кончата, Арни, откри дека актерката била однесена во болница во мај, поради болест поврзана со инфекција со која се борела кон крајот на минатата година и во јануари.

После неколку дена на интензивна нега, 77-годишната заминала на преглед на срцето, за што се вели дека траело 10 минути. Кончата тогаш останала во болница четири недели.

Арни изјави за ТМЗ дека Кончата неодамна е пренесена во центар за долгорочно лекување, што го опиша како респираторна единица. 77-годишната актерка е на респиратор и дијализа, и иако е стабилна и полусвесна, не може да зборува или да комуницира.

Додека Арни е во можност да разговара со медицинската сестра на Кончата, тој не смее да ја посетува својата сопруга заради појава на коронавирус.

loading...

Слични содржини