Ѕвездите се на ваша страна: Февруари им носи среќа и успех на овие знаци

од Берта Китинска

Вториот месец од 2021 година носи среќни пресврти за следните 3 хороскопски знаци, претежно во полето на љубовта и кариерата.

Близнаци

Јупитер е во Домот на љубовта, и Венера (планетата на љубовта) и Марс (планетата на страста) ќе бидат во одлична позиција во текот на февруари 2021 година. Универзумот сега ви испраќа позитивна енергија, ќе добиете инспирација и храброст и ќе можете да стекнете нови пријатели или да најдете љубовен партнер.Во февруари, можете да ги реализирате своите соништа или само да ги конкретизирате вашите планови за иднината, особено помеѓу 11 и 13 февруари. Споделете ги вашите мисли и соништа со вашата сакана.

Слободните Близнаци имаат големи шанси да најдат партнер во февруари годинава што навистина ќе ги направи среќни. Полната месечина ќе влезе во семејниот и домашниот сегмент на 23 февруари, така што се очекува значително подобрување во семејните односи. Вие создавате мир и хармонија дома, а исто така имате добри шанси да ја зголемите вашата плата.

Водолија

Февруари го започнавте во одлично расположение и можете да очекувате успех во кариерата. Вашата креативност и генијални идеи ќе бидат најраспространети на почетокот и на крајот на месецот. Сè оди одлично на вашето работно место, имате добра соработка со колегите.

Февруари е поволен за учење и патување. Сепак, бидете внимателни – можно е да дојдете во судир со вашиот партнер поради деловни обврски.Некои од вашите врски може да завршат, но во исто време ви се отвораат и други можности кои можете целосно да ги искористите.

Лав

Новата месечина влегува во Водолија, што ќе има големо влијание врз вашиот љубовен живот. Покрај тоа, можете да стекнете одлични пријатели со неколку луѓе во февруари.Вибрациите на Сатурн внесуваат успех и позитивна енергија во вашиот живот. Следниот период ќе го посветите на вашите пријатели.Ако сега немате партнер, добрата вест е дека ќе можете да ја пронајдете вашата сродна душа до крајот на месецот. Под влијание на Сонцето, ќе станете уште посветени на вашиот партнер, а страста во вашиот живот повторно ќе се разбуди.

loading...

Слични содржини