Почина легендарниот актер Доналд Сатерленд

од Milan1
23,2K прегледи

Актерот Доналд Сатерленд почина денеска на 89-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврди синот на актерот Кифер Сатерленд, пренесува „АП“.

„Лично мислам дека тој е еден од најважните актери во историјата на филмот. Го сакаше тоа што го работеше и го правеше тоа што го сакаше, и никој не можеше да бара повеќе од тоа”, напиша Сатерленд на X.

Слични содржини