Почетна / Магазин

Магазин

Откријте зошто зимата е добра за вашето здравје

Вистина е дека во зима има повеќе вируси и зарази, делумно и поради тоа што повеќе време поминуваме во затворен простор, но зимата не мора лошо да влијае на вашето здравје. Напротив, еве неколку причини зошто ладното е добро за здравјето. Се согоруваат повеќе масти За да ослебете во зима, …

Повеќе

Истражувањата покажаа: Мачките се врзуваат за луѓето повеќе од кучињата

Она што најмногу сме го слушале за карактерот на мачките е „фактот“ дека не не сакаат. Многумина велат дека мачките се потполно без емоции и дека воопшто не се врзуваат за сопствениците. Се мисли дека мачките би одбрале храна од потполно непознат човек, него да потрчаат во прегратката на својот …

Повеќе

Овие 4 хороскопски знаци знаат како да ги управуваат своите емоции

Хороскопот често ни помага подобро да се запознаеме себе и да ги потенцираме своите квалитети, на кое и да е поле во животот. Четири претставници на хороскопот можат да се пофалат со голема емоционална сила и стабилност, која тешко може да биде нарушена. Еве кои се тие: Овен Амбициозен знак, …

Повеќе

Рецепт за посни кифли идеални за слави

Доаѓа периодот на посни слави, а славска трпеза не може да се замисли без неизбежните кифли. Речиси во сите рецепти има млеко или јајца, а во оние во кои нема, можно е тестото да е тврдо или да не се вкусни како што сме навикнати. Но, тоа не е случај …

Повеќе

Што сè треба да знаеме за неконтролираното смеење на Џокерот?

Филмот „Џокер“ е глобален феномен, а откако се смири воодушевувањето од глумата на Феникс и целокупната кинематографија, време е да се разговара и за основниот проблем на самиот лик – неконтролираното смеење. Артур Флек најпрво ни изгледа како нервозен, исплашен, несигурен лик, кој ги освојува симпатиите со својата наивност и …

Повеќе

Три рецепти за најздравиот оброк

Најверојатно до сега сте слушнале колку е здрава овесната каша. Меѓутоа кога станува збор за инстант овесната каша, оваа теза не е точна. За вашата каша да биде здрава таа треба да е добро приготвена. Имено, неоходно е четири лажици овесни снегулги (без додатоци) да ги варите во 3 дл …

Повеќе

Кинески хороскоп: Внимавајте на бојата на вашиот паричник доколку сакате да сте богати

Доколку планирате да привлечете богатство, тогап внимавајте каква боја ви е вашиот паричник. Постојат пет бои, секоја совршена за специфичкиот тип на личност – во зависност од тоа кој елемент е во кинескиот хороскоп. Доколку сакате финанскиски да „цветате“, тогаш проверете во каков паричник ги чувате парите. Треба да биде …

Повеќе

Зошто пазарот на смартфони со дисплеј на преклоп е во застој?

„Флексибилните“ уреди со екран на преклопување се добредојден чекор напред на пазарот на паметни телефони, но брзината на прифаќање на новиот форм-фактор ќе зависи од надминување на некои бариери. Експертите од Strategy Analytics ги посочуваат главните пречки. Една од нив е несоодветната цена на уредите во однос на нивната вредност …

Повеќе

Која е вашата? Слабата еротска точка на секој хороскопски знак

Според астролозите, секој хороскопски знак има одредени предиспозиции и карактеристики кои го прават различен од останатите кога е сексуалниот живот во прашање. Астрологот Џошуа Мекгири тврди дека токму поради ова едни знаци се меѓусебно компатибилни во кревет, а кај други не се развива ниту почетната хемија. А, еве кои се …

Повеќе

Huawei развива смартфон сличен на Motorola Razr 2019

Вчера ве информиравме дека Motorola Razr (2019) со дисплеј на преклоп ќе излезе во продажба во Европа на 9-ти јануари за 1.500 долари. Новиот уред е модерна верзија на легендарниот модел и привлекува внимание со својот атрактивен дизајн. Motorola се надева дека со Razr (2019) ќе го врати во живот …

Повеќе