Актуелно
Почетна / Спорт

Спорт

И тежат 10 килограми: Заради огромните гради се повлекла од рингот (ФОТО)

Линдзи Пелас, атрактивна Плејбој зајачица, беше исклучително позната во спортските кругови, бидејќи таа честопати престојуваше во УФЦ Октагон, но неодамна ги разочара фановите. Линдзи реши да се повлече од рингот, и таа имаше две големи причини за тој потег. Машката публика обожавала да ја гледа во борбите, пред се поради …

Повеќе

Сити слави победа во Лозана, нов договор за Гвардиола

Прославата во Манчестер Сити не запира откако клубот ја „победи“ УЕФА на теренот во Лозана и ќе продолжи да учествува на европските натпреварувања следната сезона. Новата голема вест за навивачите е дека „граѓаните“ му понудија на менаџерот Пеп Гвардиола нов договор. Деталите за споменатиот договор сè уште не се познати, …

Повеќе

Барселона: Сетиен останува тренер и следната сезона

Тренерот Кике Сетиен ќе биде на клупата на Барселона и следната сезона, изјави првиот човек на каталонскиот клуб, Пеп Марија Бартомеу. – Сетиен ќе го предводи тимот во Лигата на шампионите. Неговата намера е да остане тренер и следната сезона, а наша обврска е да се држиме до потпишаниот договор, …

Повеќе

Квјат објасни зошто не клекнал да протестира против расизмот: Ние Русите не го правиме тоа!

Рускиот возач Данил Квјат, кој вози за тимот „Алфа Таури“ во Формула 1, објасни зошто не им се придружил на другите возачи и не клекнал да протестира против расизмот. „Тоа е личен избор на секој од нас. Никој не присилува никој да стори ништо, секој возач, секој соработник во Формула …

Повеќе

Ѓоковиќ во ненадејна посета на Босна: Замина да ги види пирамидите во Високо (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ неочекувано пристигна во Сараево во понеделникот наутро. Многумина на аеродромот во Сараево беа шокирани кога го видоа најдобриот тенисер на светот кој дојде во друштво на неговите родители. Неговото пристигнување во Сараево не беше најавено, затоа што неговиот егзибициски меч со Дамир Џумхур, кој требаше да се одржи …

Повеќе

Која е убавицата заради која Нејмар му заби нож во грб на пријателот? Ја откриле во супермаркет, а сега е најубава во свет

Целиот свет бруи околу љубовниот триаголник Нејмар – Гулар – Трап. Фудбалерот на ПСЖ, Нејмар ја заведе познатата манекенка Изабел Гулар, свршеница на неговиот пријател и поранешен соиграч Кевин Трап, тврди добро познатиот магазин „Чи“. Германскиот голман и Нејмар беа одлични пријатели. Додека Трап бранеше за ПСЖ, тие беа многу …

Повеќе

Судот ја укина суспензијата на Сити, ќе играат во ЛШ следната сезона

Манчестер Сити ќе игра во европските натпреварувања под покровителство на УЕФА следната сезона, бидејќи беше прифатена жалбата на тој клуб против претходната одлука. Претходно, УЕФА донесе пресуда според која англискиот клуб беше суспендиран на две години. Постапката се водеше пред Спортскиот арбитражен суд во Лозана. „Клубот им се заблагодарува на …

Повеќе

Рондо го скрши палецот, оди на операција

Ражон Рондо, кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, го скрши палецот на десната рака на тренинг. Поради тоа, тој ќе направи пауза од шест до осум недели, објави клубот. Рондо ќе биде подложен на операција оваа недела. Тимот е во Орландо од четвртокот, каде се подготвуваат за продолжување на сезоната во …

Повеќе

Конте гледа во Канте решение за средниот ред на Интер

Тренерот на Интер, Антонио Конте сака да купи уште неколку искусни играчи во летниот преоден рок, вклучувајќи го и Н’Голо Канте на Челси. Според италијанските медиуми, Конте е незадоволен, затоа што во тимот нема искусни играчи, поради што тимот често ја губи предноста што ја добива на натпреварите. Интер изгуби …

Повеќе

Хамилтон крал на Штаерска, целосен триумф на Мерцедес

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон е победник во трката за Големата награда на Штаерска, втора во годинешниот шампионат. Британецот на тој начин стигна до првата победа оваа сезона и вкупно 85-та во неговата кариера, а потребни му се уште шест уште за да го изедначи рекордот на Михаел …

Повеќе