Актуелно
Почетна / Магазин / Хороскоп

Хороскоп

Хороскопскиот знак открива какви грешки правите на првиот состанок

Конечно запознавте некој што ви е интересен и по некое време отидовте на состанок. Ви се чинеше дека сè поминало одлично, но другата личност не ви се јавува. Што се случи? Дали направивте грешка? Прашалник се појавува над вашата глава и се прашувате дали сте направиле некој погрешен потег? Грешките …

Повеќе

ВИКЕНД ХОРОСКОП: На Девиците еден повик може да им ги промени плановите за иднина

Многу ликови ќе го поминат овој викенд размислувајќи за иднината на нивните кариери. За некои, овие два дена донесуваат добро време во друштво на нивните најблиски. Додека другите ќе работат на себе и на сè што ги прави среќни. Овен Искористете го овој викенд за убаво дружење и излегување надвор. …

Повеќе

Овие хороскопски знаци e најтешко да се задржат во долга врска

Додека некои хороскопски знаци уживаат во долги и стабилни врски, овие три хороскопски знаци тешко го поднесуваат тоа. Овен Овните се вљубуваат многу лесно и лудо. Кога страстите ќе зовријат, Овенот прерано одлучува и нагло донесува одлуки. Бидејќи Овните постојано бараат нови авантури и секогаш им е потребна нова искра …

Повеќе

Кои хороскопски знаци најдобро чуваат тајни, a кои едвај чекаат да ве предадат!

Ако можеме да им ги довериме сите наши тајни на некои пријатели, сите знаеме барем една личност која едноставно не знае како да чува нешто за себе. Зошто можеме да веруваме на некои луѓе, а не на други? Одговорот би можел да биде во нивниот хороскопски знак, пишува „Purewow“. Знаци …

Повеќе

Ако поддршката ви е најважна во врската, изберете ги овие хороскопски знаци за партнери!

Ако сакате партнер на кој можете да се потпрете, треба да бидете во врска со личност чиј хороскопски знак има такви квалитети да умее да ви биде поддршка. Сите знаци се способни да бидат силни и постојани партнери, но земјените знаци се за нијанса подобри во тоа од другите. Најважната …

Повеќе

Есента им носи убави и романтични моменти на овие хороскопски знаци

Откријте кои знаци во Зодијакот ќе имаат убави моменти оваа есен. Есента пристигна, деновите се пократки, ноќите и утрата се посвежи, расположението е на пониско ниво, но на некои знаци  среќата сепак ќе им се насмевне. Вага Бидејќи Вагите сакаат да бидат активни наутро, есенските утра им се резервирани да …

Повеќе

Хороскопски знаци кои никогаш нема да ги изневерат своите партнери

Постојат луѓе кои не се неверни и кои никогаш не би сториле такво нешто кога се во врска. За овие хороскопски знаци не постои флертување кога се во врска и скоро никогаш не ги разочаруваат своите партнери. Кога станува збор за верност во врската, овие хороскопски знаци се најверните партнери. …

Повеќе

Овие хороскопски знаци не можете да ги измамите

Од вашата енергија и поглед, овие хороскопски знаци точно ќе знаат како се чувствувате и што мислите. Иако првично ќе мислите дека претеруваат, подоцна ќе сфатите дека луѓето родени во овие знаци на Зодијакот ве читаат како отворена книга. Стрелец Стрелците имаат неверојатна волја и желба да им помагаат на …

Повеќе

Хороскопски знаци кои доминираат во кревет: Со нив сексот секогаш e незаборавен!

Некој е доминантен во кревет, а некој сака да биде задоволен од другите. Сепак, тешко е да се најде личност која секогаш ќе се труди околу вас. Затоа, ако сте во врска со овие знаци, сигурно нема да се грижите за вашиот сексуален живот. Тие секогаш ќе се потрудат да …

Повеќе

Октомври ќе ги промени животите на овие 5 хороскопски знаци

Октомври ќе донесе целосно блаженство на некои знаци од Зодијакот, што ќе означи крај на сите компромиси, на кои сте биле принудени и на сите непријатности. Дојде време кога можете да се збогувате со сè што ве мачеше, не ви дозволуваше да живеете во мир, ве мачеше и ви ги …

Повеќе