Актуелно
Почетна / Магазин / Хороскоп

Хороскоп

Овој хороскопски знак носи радост каде и да се појави

Близнаците сакаат да се смеат, тие се весели и сакаат да ги развеселуваат другите. Секогаш се обидуваат да ја видат светлата страна на некоја непријатна ситуација и ќе ви помогнат да се насмеете дури и во тешките моменти. Детето во душата на Близнаците е личност за смеење и забавува. Тие …

Повеќе

Мислат само на себе: 4 хороскопски знаци кои се арогантни до срж!

Арогантните луѓе секогаш мислат дека се најдобри и размислуваат само за себе, па токму затоа им лазат на нервите на сите. Кога сте во нивно друштво, тие делуваат како да не постоите, тие не се подготвени да ве слушаат, а камоли да ви помогнат. Лав Лавот е полн со себе, …

Повеќе

3 хороскопски знаци, на кои јули им носи среќа на секој чекор!

Пристигна јули, летен месец што носи одмори. Но, со оглед на здравствената криза поради пандемијата од коронавирус, тој е различен од сите претходни години. Но, овој месец носи и судбински промени и природни појави. затемнување на месечината нè очекува на 5 јули, а млада Месечина на 20 јули. Сето ова …

Повеќе

6 хороскопски знаци кои најлесно ќе ви го скршат срцето

Љубовта вклучува многу од она што се случува на прва. Сите со нетрпение го чекаме првиот бакнеж, но ако би можеле да избегнете одреден хороскопски знак што може да ви го скрши срцето, зарем би? Можеби се согласувате со некого затоа што ви се слични карактерите во пријателството, но кога …

Повеќе

Сите пречки се рушат пред нив: Ова се 4-те најмоќни хороскопски знаци!

Овен, Шкорпија, Рак и Лав се 4-те најмоќни знаци во зодијакот. Еве што ги раздвојува од другите и што им дава сила: Овен Оние што се родени во знакот на Овен се најсилните луѓе: тие се полни со енергија, претприемачи се и активни. Претставниците на овој хороскопски знак не се …

Повеќе

Пет хороскопски знаци со најтежок карактер

Многу е лесно да се комуницира со некои луѓе. Честопати по првата средба може да чувствувате дека сте пронашле сродна душа. А може да биде многу тешко со други. Не постои начин како да најдете заеднички јазик. Сè живо им пречи… Шкорпија – неверојатно тврдоглави луѓе. Ако одлучат нешто, ќе …

Повеќе

КОГА ЌЕ РАСКИНЕТЕ СО ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ, веќе нема назад!

Секое раскинување е тешко, но ако раскинете со некој од горенаведените знаци, не обидувајте се да побарате прошка Шкорпија Верувај ми, не сакате да налутите личност родена во овој знак. Шкорпија не се двоуми да оди до крај кога е во прашање одмазда, а ако нивната страст е сè уште …

Повеќе

Кој стереотип го придружува вашиот хороскопски знак?

Мрзливи, импулсивни, лицемерни, неодлучни, драматични .. Еве ги вообичаените астролошки стереотипи за секој знак на зодијакот. Овен – импулсивни Тоа е огнен знак, што не значи дека тој е премногу темпераментен или не може да го контролира неговиот карактер. „Овните се двигатели на зодијакот. Тие често реагираат нагло, но само …

Повеќе

4 хороскопски знаци кои секој интимен однос ќе го претворат во чиста емоција до крајот на јуни

Од 13 мај, Марс е во Риби каде ќе остане до 29 јуни. Ова значи дека сите знаци на Зодијакот ќе почувствуваат некои промени во љубовта, особено во текот на летото. Марс е познат како бог на војната, така што оваа планета управува со начинот на кој се бориме во …

Повеќе

Заљубени сте во Водолија? Овие 5 работи треба да ги знаете

Конечно го пронајдовте човекот за кој сметате дека е „вистинскиот“, и сè изгледа совршено. Меѓутоа, кога станува збор за Водолија, постојат добри шанси дека има некои работи што тешко ќе се забележат на прв поглед. 1. Ним им е тешко да ги искажат своите чувства Иако се сочувствителни и грижливи, …

Повеќе