🎥Најдобрите потези на Никола Јокиќ

од Milan1

Кошаркарите на Денвер ја победија Минесота во петтиот натпревар од полуфиналето на Западот со резултат 112:97, а сега Нагетс водат со 3:2 во серијата!

Нагетс до третата последователна победа над Минесота ги предводеше никој друг туку српскиот кошаркар Никола Јокиќ, кој одигра уште еден натпревар за учебниците по кошарка.

Момчето од Сомбор мечот го заврши со 40 поени, 13 асистенции и седум асистенции.

А сега, опуштете се и уживајте во најдобрите потези на српскиот кошаркар од овој натпревар:

Слични содржини