Амедовски не помина добро против Холмс, „задушен“ во втората минута од УФЦ борбата (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Американскиот ММА борец Џозеф Холмс постигна импресивна победа на UFC настанот во Лас Вегас

Тој го совлада нашиот Ален Амедовски, со „гушење“ во втората минута од борбата.

Холмс веднаш тргна агресивно, што многу брзо се исплатеше и така го забележа првиот триумф во најсилната ММА организација на светот.

На македонскиот борец ова му е трет пораз во низа и најверојатно ќе ја заврши кратката авантура во УФЦ.

Слични содржини