Апасиев и стави крај на дневно политичката тема: Нема да ги донираме парите за финансирање на партиите

По целодневната преписка, која започна од редакцијата на А1он, односно поставеното прашање упатено до Димитар Апасиев за парите наменети за финансирање на партиите, и дојде крај на дневната политичка тема.

Имено, откако и ЗНМ реагираше на зборовите кои Апасиев ги упати до новинарката и уредничката на медиумот, а го натераа Здружението да ги заштити и застане зад нив, дури и во судски спор, Апасиев и вечерва имаше одговор.

Тој, откако на својот профил објави цитат од познатиот Раде Шербеџија,во кој се објаснува како изгледа современото новинарство, се огласија и од медиумот од каде во целост го пренесоа дописот добиен од лидерот на Левица и актуелен пратеник.

Истиот го пренесуваме во целост:

 

 

Слични содржини