Баерн го „врза“ Павловиќ до 2029 година

од Vladimir Zorba
2,1K прегледи

Баерн Минхен најави продолжување на договорот со играчот од средниот ред Александар Павловиќ до летото 2029 година. Минатата сезона, играчот од средниот ред одигра 22 натпревари за Минхен, постигнувајќи 2 гола и 2 асистенции.

20-годишниот Павловиќ беше дел од продолжениот тим на Германија за ЕП 2024, но во последен момент отпадна од списокот поради воспаление на крајниците.

„Баерн е клубот на моето срце. Затоа сум горд, среќен и благодарен, сакам да освојувам титули со тимот и да се развивам. За жал, мојот сон да играм на ЕП 2024 беше уништен поради мојот тонзилитис, што ме направи тажен, но сега сум и многу среќен поради продолжувањето на договорот со Баерн до 2029 година“, изјави Павловиќ за клупската веб-страница.

Слични содржини