Фернандеш: Ако не му требам на Манчестер јунајтед, ќе си заминам

од Milan1

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш изрази подготвеност да го напушти клубот доколку тоа се побара од него.

– Може ли да го напуштам клубот на лето? Секогаш сум велел дека сакам да бидам овде. Но, ако поради некоја причина на Јунајтед не му требам, ќе си заминам, изјави Фернадес, за „Дејли мејл“.

Претходно во англиските медиуми се појави информација дека Манчестер јунајтед е подготвен да го продаде Португалецот.

Фернандеш игра за „црвените ѓаволи“ од јануари 2020 година. Вкупно за клубот одигра 230 натпревари, постигна 79 гола и 64 асистенции. Неговиот договор е до летото 2026 година.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на фудбалерот на 70 милиони евра.

Слични содржини