(ФОТО) Пленумци собираа пари за Теона Димовска

од Vladimir Zorba

Битолската група „Фолтин“ денеска со почеток во 17.30 часот во организација на Студентски пленум одржаа концерт во аулата на Филозофскиот факултет, на кој се собираа донации за лекувањето на Теона Димовска.

Концертот беше дел од Автономна зона, ден 16.

„Пленумци се свесни за општествените (не)прилики. Средствата собрани денес се наменети за Теона Димовска‬“, се вели во Фејсбук-статусот на Студентски пленум.

Фото: Студентски пленум

Слични содржини