По изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека ДУИ останува во Владата, но ќе изврши промена на министрите и замениците со нови, пратеникот Артан Груби на својот Фејсбук профил напиша дека одлуката за понатамошните чекори на коалициониот партнер ја има само лидерот Али Ахмети.

artan-grubi

„Одлуката за следните чекори на Демократската Унија за Интеграција по повлекувањето на нашите Министри и Заменици Министри е екслузивно само во рацете на Претседателот Али Ахмети и според Статутот но и одлуката на Претседателството, одлуката е само негова и на никој друг“, напиша Груби.

Слични содржини