Луис Капалди паузираше поради проблеми со менталното здравје, а сега објави 5 нови песни

од Radmila Tasevska

Луис Капалди ги воодушеви своите фанови бидејќи објави пет нови песни за Нова година, и покрај паузата во кариерата, кои веќе беа пофалени, пренесе Стандард лајф.

Пејачот, кој има Туретов синдром, објави дека ќе се одмори од центарот на вниманието поради неговото ментално здравје додека излезе на сцената во Гластонбери во јуни 2023 година.

Се огласи на социјалните мрежи, откри дека има нови песни.

Еден обожавател кој веќе ги слушаше новите песни кратко по полноќ сподели: „Луис, многу ти благодарам за овие 5 нови песни. Тие се толку убави и искрени и направија да се чувствувам разбрано“.

Песните се наречени „Strangers“, „A Cure For Minds Unwell“, „Someone I Could Die For“, „The Ancient Art Of Alvays F***ing Up“ и „Old Navy Blue“, пишува Daily Mail.

Слични содржини