Млада Босанка се прeвртила со автомобилот во Германија, штетата на автомобилот 30 илјади евра

од Milan1

Припадници на германската полиција и пожарникари синоќа имале интервенција која траела неколку часа кога државјанка на Босна и Херцеговина (34) под дејство на алкохол удрил во заштитна ограда и извртел на патот.

Според полициското соопштение, се се случило синоќа, околу два и пол на патот 2075, во близина на државната граница.

– Таа била во алкохолизирана состојба, изгубила контрола над возилото, целосно тргнала на левата страна и удрила во заштитна ограда, по што на патот свртела за 180 степени, се вели во соопштението на полицијата.

Таа има полесни повреди, а нејзиниот совозач, 46-годишниот Полјак е неповреден.

Штетата на автомобилот е повеќе од 30.000 евра. Но, поради несреќата интервенирале пожарникарите кои со часови го расчистувале патот кој бил отворен само некаде пред утрото.

Слични содржини