Почина мајката на осомничениот за убиството на двегодишната Данка Илиќ

од Илинка Илиоска

Во селото Злот починала Светлана Д, мајката на Дејан Д, осомничениот за убиството на двегодишната Данка Илиќ, објави Танјуг.

Засега не се познати причините и времето на смртта.

Нејзиниот син Дејан Д. е во притвор бидејќи е осомничен за убиство на двегодишната Данка Илиќ, додека другиот син Далибор Д. почина на 7 април за време на полицискиот притвор.

Двегодишната Данка Илиќ исчезна на 26 март во Бањско поле кај Бор, а полицијата по 10-дневна потрага и детални проверки на сите индиции и информации ги уапси Срѓан Ј. и Дејан Д. од Бор, кои се осомничени ја удрил девојката со автомобил, а потоа нејзиното тело го ставил во багажникот на автомобилот и го однел на депонија.

Телото на девојчето се уште не е пронајдено.

Слични содржини