Познатата манекенка Кристен Мекменами ги соблече штиклите откако падна на пистата

од Radmila Tasevska

Супермоделот Кристен Мекменами „владееше“ на модната писта откако падна за време на ревијата на високата мода на „Валентино“ на модната недела во Париз.

Модната икона, која е место на меѓународните писти од 80-тите, се мачеше додека шеташе во дизајнерски штикли за време на нејзиното шоу.

По неколку чекори, Мекменами изгубила рамнотежа и паднала на колена. Гостите од публиката веднаш скокнаа да ја дадат својата поддршка. Меѓутоа, пред да стигнат до неа, Мекменами, фрустрирана од ситуацијата, ги соблече штиклите и стана. Со по една штикла во раката го завршила шоуто, но боса, пренесува People.

Видеата од моментот станаа вирални, а едно видео на Твитер доби неверојатни 10 милиони прегледи. Друго видео, на TikTok, собра 2,2 милиони прегледи.

Мекменами се пошегува на својот профил објавувајќи фотографија од зад сцената на која манекенката се подготвува на Инстаграм. На фотографијата и се помага да го зацврсти фустанот одзади додека позира во розови ракавици до лактите. Со фотографијата напишала „Пред падот“.

Пријателите, обожавателите и познатите колеги ја коментираа нејзината објава и на тој начин ја поддржаа манекенката.

Слични содржини