Принцот Хари стана бездомник во својата татковина: По средбата со неговиот татко, тој отишол во хотелот

од Radmila Tasevska

Се шпекулира дека принцот Хари ја поминал ноќта во хотел во Лондон по кратката средба со неговиот татко, кралот Чарлс. Според британските медиуми, средбата траела половина час, по што Хари не престојувал во ниту еден имот на палатата, туку се упатил кон хотелот. Не се сретнал ни со својот брат Вилијам, пренесе Стандард лајф.

„Хари е практично бездомник кога ја посетува својата татковина“, пишува Дејли Меил и објаснува дека минатата година бил исфрлен од Фрогмор Котиџ, откако ги одбил кралските должности. Минатата година Хари наводно сакал да го посети гробот на мајка си и побарал сместување во Виндзор, но палатата го одбила.

Се чини дека истото се случило откако пред неколку дена го посетил својот татко на кој му бил дијагностициран облик на рак.

Слични содржини