РФМ ги пушти во продажба влезниците за бараж дуелот со Фарски Острови – позната и цената

од Симе Стоиков

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во недела (12.05.2024 г.), со почеток во 19:00 часот во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра квалификацискиот бараж натпревар во рамки на 2025 Men’s World Championship Qualification Europe Phase 2 Part 2 против селекцијата на Фарски Острови.

Продажбата на влезници за натпреварот започнува на ден 15.04.2024 година (понеделник) во 12:00 часот online на интернет-страницата на МК Тикетс (https://mktickets.mk ) а влезници можат да се купат и на сите продажни места на МК Тикетс низ државата.

Продажната цена на влезниците за натпреварот е 200 и 300 денари.

Продажна мрежа – МК Тикетс

Скопје:

• ЛитератураМК – City Mall

• ЛитератураМК – East Gate

• ЛитератураМК – Diamond Mall

• Литература – ТЦ Буњаковец

• ЛитератураМК – ул. Македонија

• Југотон ГТЦ 1

• ЈК Травел – ТЦ Бисер

• Макпетрол – Козле

• Макпетрол – Илинденска

• Макпетрол – Влае

Велес:

• Унисон

Прилеп:

• ТА Бран

Куманово:

• Тобако Агора

Тетово:

• Тобако Монако

• Гранд Тобако

Гостивар:

• Тобако Вона 5

Охрид:

• ТА Вис Пој

Битола:

• ЛитерараМК

• Tobacco Brothers

Струмица:

• ЛитератураМК

• ТА Сафари

Штип:

• Сити Тобако

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија

Слични содржини