Судир на автопатот Радовиш-Штип, сообраќајот се пренасочува

од Берта Китинска

Утрово во 07:25 часот, се случи сообраќајка  на магистралниот пат Радовиш-Штип.

-Сообраќајката се случила на осмиот километар од Штип кон Радовиш, а сообраќајот  е во прекин, односно се пренасочува по автопатот Радовиш – Штип, соопшти АМСМ.

Слични содржини