Почетна / Видео / ВИДЕО: Камперите пред Владата ја пречекаа Нуланд со „Оставка! Оставка!“

ВИДЕО: Камперите пред Владата ја пречекаа Нуланд со „Оставка! Оставка!“

„Одете си лопови ! Нема правда, нема мир!“, скандираа камперите пред Влада додека пристигнуваше американскиот заменик државен секретар, Викторија Нуланд на планираната средба со премиерот Никола Груевски, пренесе А1 Он

оста

Нејзината делегација беше пречекана со едногласно барање на демонстрантите за оставки од владините функционери, односно од премиерот Никола Груевски. Меѓу нив се вееше знамето на Македонија, САД и ЕУ.

видео А1он

loading...
Featured Video Play Icon