🎥 Се истепаа англиските и холандските навивачи

од Milan1
40 прегледи

Тотален хаос владее на улиците на Дортмунд, каде англиските и холандските фудбалери вечерва ќе го одиграат полуфиналниот натпревар на Европското првенство.

Навивачите на овие два тима имаа „жешка средба“ во еден од пабовите. Се тепаа и фрлаа што ќе најдат. Летаа чаши, столици, маси…

Слични содржини