🎥2025 Lincoln Aviator

од Vladimir Zorba

Lincoln го подобрува својот популарен теренец со три реда со еволуиран дизајнерски јазик на брендот и фокус на познатите карактеристики и поврзаните искуства.

Aviator 2025 сега носи смело ново лице, со ажурирана решетка и фарови, како и тркала од 20 инчи, додавајќи ја самоуверената и командна позиција на возилото.

Aviator комбинира напреден дизајн и поврзани искуства, вклучувајќи го и целосно новото Lincoln Digital Experience (донесува оперативен систем базиран на Android за контрола на функциите на возилото и мултимедијалното искуство), како и технологијата за возење без раце на автопат BlueCruise достапна за прв пат на Aviator.

Врз основа на архитектурата на погон на задните тркала – со опционален погон на четири тркала на располагање – Aviator нуди привлечна комбинација на перформанси и способности.

Стандардниот 3.0-литарски твин-турбо V6 мотор, поврзан со 10-брзински SelectShift автоматски менувач, испорачува 400 КС и 562 Nm вртежен момент.

Lincoln Aviator, исто така, има достапна воздушна суспензија која нуди поудобно и непречено искуство во возењето.

Надградениот Lincoln Aviator ќе биде достапен од летото 2024 година.

Слични содржини