🎥Џина Дејвис откри зошто нема да се појави во продолжението на Beetlejuice

од Vladimir Zorba

Џина Дејвис откри во едно неодамнешно интервју дека нема да ја видиме во Beetlejuice оваа година, продолжението на Beetlejuice од 1988 година, пренесува Deadline. Дејвис верува дека одлуката е донесена затоа што е премногу стара за да глуми дух кој не може да старее.

„Не, не сум во римејкот“, изјави Дејвис во интервју за Entertainment Tonight. „Очекувавте дека ќе бидам во филмот? Не, знаете што? Мојата теорија е дека тоа е затоа што духовите не стареат… Не е како да сум остарела“.

Во оригиналниот филм, Дејвис го отелотвори духот на Барбара Мејтланд, која ја виде Лидија Диц, протагонистката која ја игра Винона Рајдер.

„Нашите ликови се заглавени во времето во моментот на смртта и ќе бидат такви засекогаш, а од тогаш помина многу време“, изјави актерката.

Дејвис исто така откри дека допрва треба да го погледне трејлерот за претстојниот филм. „Слушнав дека трејлерот излезе и некој рече дека плачел кога го гледал. Ќе морам да го гледам“, додаде таа.

Иако Дејвис нема да се појави во продолжението на Beetlejuice, Винона Рајдер, Мајкл Китон и Кетрин О’Хара ги репризираат своите улоги. Ќе им се придружат нови лица: Џена Ортега, Џастин Теру, Моника Белучи и Вилем Дефо.

Beetlejuice Beetlejuice доаѓа во кината на 6 септември.

Слични содржини